klimatyzator przenośny

Wady i zalety korzystania z przenośnego klimatyzatora

Już od kilku lat upały docierające do Polski stają się trudne do zniesienia. Nie powinno więc dziwić, że klimatyzacja stała się niezbędnym wyposażeniem każdego mieszkania. Nie zawsze jednak istnieje możliwość instalacji klimatyzacji stacjonarnej. Ciekawą alternatywą staje się zatem urządzenie mobilne, które może być ustawione w dowolnym miejscu i nie wymaga skomplikowanych prac montażowych.

Dlaczego warto zdecydować się na urządzenie mobilne 

Podstawowym zadaniem klimatyzacji jest zapewnianie jego użytkownikom komfortu w pomieszczeniach, w których przebywają. Również przenośne modele klimatyzatorów spełniają te funkcje. Najważniejszą zaletą mobilnych klimatyzacji jest możliwość ich szybkiego i łatwego montażu. Uruchomienie takiego urządzenia nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani technicznych umiejętności. Dodatkowo modele tego typu pozwalają na swobodne przemieszczanie. Oznacza to, że można z nich korzystać w różnych pomieszczeniach, w zależności od zapotrzebowania.

Inną dodatkowym atutem klimatyzacji przenośnej jest jej szybkie, niemal natychmiastowe działanie. Takie urządzenie działa nie tylko szybko, lecz także niezwykle skutecznie. Wiele osób decyduje się na to mobilne rozwiązanie także z uwagi na jego ekonomiczny charakter.  Zwykle bowiem klimatyzatory przenośne są dostępne w niższych cenach niż tradycyjne modele pomimo tego, że właściwości i funkcje obu urządzeń są do siebie bardzo zbliżone. Oprócz tego, atutem takich modeli są ich niewielkie rozmiary, które doskonale sprawdzą się w przypadku mieszkań o niewielkim metrażu.

Wady klimatyzatorów przenośnych 

Decydując się na zakup klimatyzacji mobilnej warto pamiętać, że w jej budowie znajduje się rura wywiewna, która ma za zadanie wyprowadzać ciepłe powietrze na zewnątrz pomieszczenia. Jest to element, bez którego urządzenie nie ma szansy prawidłowo działać, a jego prawidłowe uruchomienie wymaga montażu rury z okna do klimatyzatora. Dodatkowo, wadą takiego klimatyzatora bywa także dość duże natężenie hałasu jakie towarzyszy jego pracy.

W niektórych modelach oferowanych przez producentów klimatyzatorów przenośnych obserwuje się także nieco niższą sprawność, która jest spowodowana niewielkimi gabarytami wymiennika ciepła, z tego powodu warto zwracać uwagę na parametry danych produktów lub korzystać z oferty sprawdzonych dystrybutorów urządzeń klimatycznych. Inną wadą jaką można zaobserwować w niektórych klimatyzatorach jest ograniczona możliwość kontroli strumienia powietrza nawiewnego.

Klima PLUS