Rekuperacja

Właściwe wykonanie instalacji rekuperacji to gwarancja mniejszych rachunków za ogrzewanie. Ekonomia jednak nie jest jedynym czynnikiem, dla którego warto wybrać taki system. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom mogą Państwo cieszyć się komfortem klimatycznym przez wiele lat. Jak to możliwe? Rekuperacja przyczynia się do obniżenia wilgoci w pokojach oraz zapewnia doskonałą cyrkulację świeżego powietrza bez konieczności ciągłego otwierania okien w pomieszczeniu. Nasza firma oferuje zarówno montaż, jak i sprzedaż jakościowych urządzeń – rekuperatorów – zapewniających idealną wentylację domową w każdych warunkach.

Na czym polega rekuperacja?

Co zrobić, aby świeże powietrze krążyło po całym domu? Podstawą każdego systemu rekuperacji jest rekuperator – centrum wentylacji mechanicznej. Jego podstawową funkcją jest odzyskanie ciepła z powietrza, które ucieka z budynku mieszkalnego lub lokalu. Szacuje się, że rekuperacja może znacznie przyczynić się do zmniejszenia ubytków ciepła w pomieszczeniach nawet do 95%. Inwestycja w jakościowy rekuperator uznanego producenta szybko się zwróci w przypadku obowiązku dostarczenia obiektom odpowiedniej cyrkulacji zdrowego i świeżego powietrza. Systemy rekuperacji są bardzo popularne na Zachodzie – mieszkańcy wielu krajów doceniają to rozwiązanie ze względu na walory ekonomiczne, choć równie istotny jest komfort. Warto uczynić czystość powietrza pewnym standardem.

Do najważniejszych zalet rekuperacji należą:

  • usunięcie wilgoci – eliminacja problemów z powstawaniem pleśni,
  • skuteczne odzyskiwanie ciepła,
  • energooszczędność,
  • uniwersalność – rekuperatory sprawdzą się również jako wentylacja przemysłowa w małych zakładach produkcji i warsztatach,
  • filtracja powietrza,
  • urządzenia są przyjazne alergikom.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. Gwarantujemy, że dobrze wykonana instalacja rekuperacji znacznie zwiększy komfort mieszkania.

Klima PLUS